XI Festiwal Szuwarowe Szanty już za nami

Tegoroczny XI Festiwal Piosenki Żeglarskiej Szuwarowe Szanty przyciągnął na plażę w Samociążku liczne grono miłośników szant. Do walki o Grand Prix Festiwalu czyli Kryształowy Żagiel i atrakcyjne nagrody rzeczowe stanęło 14 wykonawców (solistów i zespołów) z Bydgoszczy, Ostromecka i terenu Gminy Koronowo.
Młodych artystów oceniało jury w składzie:
Jan Rubczak - przewodniczący, Maria Maćkowiak oraz Mariusz Stężewski. I jak co roku nie mieli łatwego zadania bo poziom wykonawców był bardzo zbliżony. Po długich naradach jurorzy postanowili przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
1. nagroda - Grand Prix Kryształowy Żagiel oraz telewizor - Monika Przybysz (Koronowo)
2. nagroda - puchar Starosty Bydgoskiego oraz tablet - zespół Replika (M-GOK Koronowo)
3. nagroda - puchar Prezesa MKS Spartan oraz tablet - Paweł Zieliński (MDK nr 2 w Bydgoszczy)
- wyróżnienie dla duetu wokalno - gitarowego Sandra Wesołowska, Hubert Kowalski - puchar Burmistrza Koronowa oraz radioodtwarzacz
- wyróżnienie dla Anny Herman - zegar elektroniczny.

Poza przesłuchaniami konkursowymi publiczność mogła pobawić się przy muzyce zespołu Waldek Band z Koronowa, wziąć udział w konkursach sportowych, zatańczyć zumbę z kapitanem Jackiem oraz skosztować grochówki i chleba ze smalcem. A na zakończenie Festiwalu posłuchać doskonałego koncertu w wykonaniu bydgoskiego zespołu Własny Port.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na plaży w Samociążku przy wspaniałej pogodzie i atmosferze.

Organizatorzy: Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie oraz MKS Spartan z Samociążka.
Wsparcia udzielili: Burmistrz Koronowa, Starosta Bydgoski, Urząd Miejski w Koronowie, Powiat Bydgoski

szanty 14 1szanty 14 2szanty 14 3szanty 14 4szanty 14 5szanty 14 6szanty 14 7szanty 14 8szanty 14 9szanty 14 10szanty 14 11szanty 14 12szanty 14 13