Po raz XII szantowali w Samociążku

6 czerwca przy pięknej, słonecznej pogodzie na plaży w Samociążku odbyła się 12. edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Szuwarowe szanty". Do walki o nagrody i puchary ufundowane przez Starostę Bydgoskiego, Burmistrza Koronowa i prezesa klubu MKS Spartan stanęli młodzi muzycy reprezentujący przede wszystkim Bydgoszcz i Koronowo.
Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jury w składzie:
- Mariusz Stężewski - przewodniczący
- Danuta Kozańska
- Maria Maćkowiak
zdecydowało o przyznaniu Grand Prix - Kryształowego Żagla - Monice Przybysz z Koronowa. Co warte podkreślenia, była to już kolejna nagroda zdobyta przez Monikę w Samociążku. 2. miejsce i puchar Starosty bydgoskiego zdobył Mateusz Szymanowski z Bydgoszczy, 3. miejsce oraz Puchar Prezesa MKS Spartan zdobyła Oliwia Uczniak z Koronowa. Ponadto jury uhonorowało Pucharem Burmistrza Koronowa zespół "Ananasy" oraz wyróżniło bydgosko - koronowską grupę "Krewetki w zalewie" w składzie Marta Musidłowska, Alicja Kraska, Jakub Rumiński.

Po zakończeniu przesłuchań festiwalowych przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespół "Kubryk" i w blisko dwugodzinnym koncercie przypomniał wszystkim najpopularniejsze szanty. Poza tym można było wziąć udział w konkurencjach sportowych oraz potańczyć zumbę z niezastąpionym Klaunem Bobkiem. A na miłośników domowych smaków czekała przepyszna grochówka i chleb ze smalcem.
Organizatorami Festiwalu były Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie oraz MKS Spartan z Samociążka przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Koronowie oraz Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

szant15 2szant15 3szant15 4szant15 5szant15 6szant15 7szant15 8szant15 9szant15 10szant15 11szant15 12szant15 13szant15 14

szant15 1